Çocuk Diş Hekimliği

Çocuk Diş Hekimliği
Çocuk Diş Hekimliği
Ceramorium Özel Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi

Çocuk Diş Hekimliği (Pedodonti) Nedir?

 

çocuk diş hekimliği (pedodonti)

Çocuk diş hekimliği veya diğer adıyla pedodonti bebeklerin, çocukların ve özel bakım gerektiren (engelli) bireylerin ağız ve diş sağlığı sorunları ile uğraşan, diş hekimliğinin bir anabilim dalıdır. Çocuk diş hekimliği anabilimdalında uzman olan diş hekimlerine pedodontist denir. Pedodontistler, diş hekimliği fakültelerinden mezun olduktan sonra, ilgili fakültelerin pedodonti anabilim dalında doktora eğitimini (4-6 yıl) tamamlayarak pedodonti uzmanı olmaya hak kazanırlar.

Çocuk dişlerinin tedavisinde neden çocuk diş hekimliği uzmanları olan pedodontistler tercih edilmeli?

Çocuğunuzun diş tedavilerini gerçekleştirecek doktorun pedodonti uzmanı yani pedodontist olması, ilerde oluşabilecek diş hekimi korkusunu ortadan kaldırarak, çocuğunuzun daha uyumlu ve diş sağlığı konusunda daha bilinçli birey olması konusunda atılacak önemli bir adımdır.pedodontist

Çünkü pedodontistler, “önce dişi değil, çocuğu düşün” felsefesi doğrultusuna uygun psikolojik yaklaşımlar ile önce çocuğun sevgi ve güvenini kazanmayı hedefler daha sonra kolaydan zora, kademeli bir tedavi yaklaşımı ile ağrısız bir şekilde diş tedavilerini gerçekleştirmeyi amaçlar.

Çocukların ilk dişleri hakkındaki daha detaylı bilgiyi bloğumuzdaki “Diş Çıkarma” yazısından edinebilirsiniz.

 

Blog

Blog sayfamıza göz attınız mı?

Ceramorium blog

Ağız ve diş sağlığı ile ilgili bilgileri bulabileceğiniz blog sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Daha Fazla
×

Ceramorium Özel Ağız ve Diş Sağlığı Polikliniği

× Randevu Almak İster misiniz?